ДОЛДУРОВ И СЛЕДНАТА СЕЗОНА ВЕРЕН НА РК РАДОВИШ

Левото крило Александар Долдуров и во следната сезона ќе му останат верен на матичниот клуб тој го продолжи договорот со РК Радовиш.

РК Радовиш ангажираше неколку засилувања кои ќе се обидат да обезбедат пласман во разигрувањето за титулата. 


 

  

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза