КРИУМЧАРЕЊЕ МИГРАНТИ – ОТКРИЕНИ НОВИ 20 НА ПАТОТ КАЈ КЛУЧКАТА ТОПОЛНИЦА

Полицијата открила 72 мигранти, вчера на две различни локации, но не ги нашла криумчарите, информираше МВР.

-На 17.06.2019 година околу 17.20 часот на магистралниот пат Радовиш– Штип, кај клучката за село Тополница, при преглед на претходно паркирано патничко возило „Форд Транзит“, полициски службеници пронашле 20 лица мигранти, сите државјани на Бангладеш. При преглед на товарно возило „Фолксваген Транспортер“, биле пронајдени уште 21 лице – мигранти, од кои 16 државјани на Бангладеш и пет државјани на Пакистан.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

AMADEUS @Базен Д Клуб Радовиш

АМАДЕУС БЕНД – Мега концертОтварање на Летната сезона „Комплекс #ДКлуб“22.06.2019 година.Влезниците веќе се во продажба!Информации 032634454, 078868782

Gepostet von Рибен Ресторан Д Клуб – The Club – Радовиш am Freitag, 17. Mai 2019

Претходно, околу 15 часот на земјен пат, во близина на клучката за археолошкиот локалитет „Стоби“, при преглед на претходно паркирано товарно возило „Мерцедес“, полициски службеници пронашле 31 лице – мигранти, од кои 29 државјани на Пакистан и двајца државјани на Бангладеш.

  


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза