ОРГАНЏИЕВ ГО ОБНОВИ ДОГОВОРОТ СО РК РАДОВИШ

РК РАДОВИШ НАЈАВУВА УШТЕ ДВЕ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Левиот бек на РК Радовиш Ангелче Органџиев го обнови договорот за уште една сезона.

Ангелче Органџиев кој е роден 1996 година, имаше успешна претходна сезона во нашиот клуб со што му е дадена довербата и во следната сезона да ги брани боите на РК Радовиш.

РК Радовиш ангажираше неколку засилувања кои ќе се обидат да обезбедат пласман Плеј-оф завршницата следната сезона.

Од управата информираат дека до крајот на наредната недела се очекува потпишување на уште два договори со нови засилувања.


 


 

  
About the author /


Related Articles

Временска прогноза