ТОПЛО И НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ И ВО ТЕКОТ НА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Од вчера следуваше период на многу топло време. Денес попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд со грмежи.

Прогноза за 31.07.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 29°С до 37°C
Претежно сончево и топло, попладне со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=9

Прогноза за 01.08.2019
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 31°C до 39°C
Претежо сончево и многу топло, попладне со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ=9

Прогноза за 02.08.2019
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 32°C до 40°C
Сончево и многу топло со слаб до умерен јужен ветер. УВ=9

 


  


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза