ФИЛИП НИКОЛОВ НОВОТО ИМЕ НА РК РАДОВИШ

Десниот бек и надежниот талент на Македонскиот ракомет Филип Николов е новиот член на нашиот ракометен клуб.

Денес беше официјално потпишан договорот каде што Николов следната сезона ке ги брани боите на РК Радовиш.
Последната сезона настапуваше во РК Бутел, претходно беше во ГРК Борец и РК Вардар Јуниор.

 


 


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза