ВЕЧЕРВА ФИНАЛЕ ОД ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ТОПОЛНИЦА 2019“

Вечерва ќе се одиграт финалните натпревари од Традиционалниот турнир во мал фудбал „Тополница 2019“ кој се одржуваше изминатите две недели.

Вчера беа одиграни полуфиналните натпревари каде што беа постигнати 12 погодоци:

Резултати полуфинале:

Атеш Оглу – Бако Транс Штип 3:2
Он Бак Неготино – Гама Градба 4:3

ФИНАЛЕ –  10.08.2019 год. Сабота

20:30 часот натпревар за 3 место:
Гама Градба – Бако Транс Штип

21:30 часот ФИНАЛЕ:
Атеш Оглу – Он Бак Неготино

Овој турнир е традиионален по повод Курбан бајрам, а е во организација на ФК Бунарџик и ФК Картал.

 
 


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза