РК РАДОВИШ СО УШТЕ ЕДНО НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ

Здравко Постолов е новото име во РК Радовиш.

Инаку овој млад ракометар потекнува од нашиот клуб, а минатите сезони настапуваше во РК Вардар Јуниот, и РК Јунир, Кисела Вода. Тој е роден 1999 година, игра на позицијата лев бек. 

 

 


  


 

  
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза