ФК ДЕТОНИТ ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА СО ПРВЕНСТВЕНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Во Недела продолжува Третолигашкото првенство, ФК Детонит го игра првиот натпревар и тоа на домашен терен во 15.30 часот против екипата на ФК Спартмани од Градско Балдовци. 

Детонитци во првото коло беа слободни, со што овој натпревар ќе им биде прв од почетокот на првенството.

 

ФК ДЕТОНИТ – ФК СПАРТМАНИ
Градски стадион Радовиш, Недела 22.09.2019 год. Почеток 15.30 часот.
Влезот е слободен.

 


 

 
 


 

 About the author /


Related Articles

Временска прогноза