„ПЕТАРДА“ ОД ФК ПЛАЧКОВИЦА ЗА ФК ПОБЕДА ВО ПРИЛЕП

ФК Плачковица на гостински терен во Прилеп забележа супериорна победа против довчерашниот прволигаш ФК Победа од Прилеп.

Стрелци за ФК Плачковица – Кудијан со четири погодоци, Апостоловски со еден погодок, за домаќините ФК Победа од Прилеп Колевски и Гешовски.

За нашиот тим оваа е голема значајна и прва победа од почетокот на оваа првенство, во четирите кола нашата Плачковица е со едно реми, два пораза и оваа победа. 

 

ВТОРА ЛИГА  (Исток)
Каменица Саса – Брегалница 2-2
Тиквеш – Питу Гули 5-0
Кит Го – Осогово 1-0
Победа – Плачковица 2-5
Беласица – Кожуф 1-2

 

 

  


 

  
.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза