ПРОНАЈДЕНА СТАРА ГРАНАТА ВО БЛИЗИНА НА КОНЧЕ

На 06.09.2019 во 19.30 часот во СВР Струмица,  И.М од с. Конче пријавил дека на место викано ,,Порој“ во с.Конче пронашол стара граната.  Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Струмица.

Информираат од МВР

  


 

  
 

Related Articles

Временска прогноза