РК РАДОВИШ ГОСТУВА ВО ОХРИД ВО УШТЕ ЕДЕН ЗНАЧАЕН НАТПРЕВАР

РК Радовиш во сабота гостува во Охрид на истоимената екипа во 4-то коло од Супер ракометната лига на Македонија.

Овој натпревар за нашите ракометари ќе биде од големо значање, со можност за едно пријатно изненадување и освојување на трите посакувани бода, кои можат да бидат итекако потребни за разврската во пролеттната Плеј-оф завршница. РК Радовиш заедо со РК Охрид а табелата имаат по 6 бодови и го делат 4 одностно 5 место.

Од РК Радовиш, најавуваат одличен натпревар каде што ќе го дадат максимумот за остварување на посакуваниот резултат и победа кај должниците од минатата сезона РК Охрид.

 

Во салата „Билјанини извори“ од 19:00 часот, е закажан натпреварот а сите љубители на спортот и ракометот можат да го проследат на LIVE Stream каналот на Ракометната федерација во живо.

LIVE Stream    РК ОХРИД – РК РАДОВИШ

 

 

 


 

 
 

 

  

About the author /


Related Articles

Временска прогноза