СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ, АВТОМОБИЛ БЕШЕ ЗАГЛАВЕН ПОД КАМИОН

Вчера околу 15.30 часот се случила тешка сообраќајка на патот Штип- Радовиш, поточно кај 8км, пред бензинската пумпа каде што автомобил бил заглавен под камион.

Во оваа собраќајка учествувале камион со регистерски таблички на Пробиштип и автомобил со Струмички таблички, фотографиите кои ни ги испратија наши читатели покажуваат дека имало и прекин на сообраќајот.

Засега нема информации за повредени во несреќата, ниту пак како дошло до судирот.

 
 


 

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза