ФК РАКЛИШ ЗАПОЧНА СО ПОБЕДА ВО БЕРОВО

Новиот третолигаш од нашата општина ФК Раклиш кој го одигра првото коло беше супериорен во Берово.

Со шест погодоци во голот на домаќинот ФК Малеш, ФК Раклиш покажа дека оваа сезона ќе биде екипа која нема да дозволи никакви изненадувања и секој натпревар ќе го одигра борбено до последната минута атакувајки на секој бод во секое коло

ФК МАЛЕШ – ФК РАКЛИШ  3-6

 

Честитки од редакцијата на RadovisNews.

 

 

  


 

  
.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза