ВЕЧЕРВА РК РАДОВИШ ВО ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР СО СТРУМИЧКИОТ АСТРАИОН

Поради ЕХФ неделата за натпревари, овој викенд Суперлигашите од Ракометното првенство паузираат.

Но со паузата нема да изостане ракометниот дел каде што љубителите на ракометот и спортот од нашиот град можат да проследат еден пријателски контролен натпревар во струмички Астраион кој се натпреварува во првата ракометна лига на Македонија. 

Натпреварот е закажан вечерва со почеток од 18.30 часот, во Срц 25 мај во Радовиш, после одигрувањето на овој натпревар следува уште еден комшиски дуел на кадетските екипи на овие два клуба.

 

Пријателски натпревар
РК РАДОВИШ – РК АСТРАИОН

Петок 25.10.2019 год. Почеток 18.30 часот.
Срц „25 Мај“ Радовиш

 
 

   

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза