ДЕТОНИТ НА ГРАДСКИ ПРОТИВ МЛАДОСТ ОД УДОВО

Во сабота ќе биде одигран првенствениот натпревар на ФК Детонит со екипата на ФК Младост од Удово.

ФК ДЕТОНИТ – ФК МЛАДОСТ Удово
Градски стадион Радовиш, Сабота 05.10.2019 год.
Почеток 15.00 часот.
Влезот е слободен.

Овој натпревар е од 4-то коло во Третата фудбалска лига (Југоисток).


ФК Раклиш во оваа коло гостува на ФК Тиверија во Струмица.


  


 

 
 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза