43 МИГРАНТИ НА ПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ, ПРОНАЈДЕНИ ВО КОМБЕ

На 03.10.2019 часот во 10.50 часот на магистралниот пат Штип – Радовиш, во с.Лакавица, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, но возилото не застанало.

Набргу потоа возилото сопрело и при негова проверка биле пронајдени 43 мигранти, на возраст од 16 до 25 години, од Бангладеш, Пакистан и Авганистан.

Лицата се предадени на полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Исток за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 
 


  

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза