НАРУШУВАЊЕ НА ЈАВНИОТ РЕД И МИР, ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА ПОМЕЃУ ОСУМ ЛИЦА ВО РАДОВИШ

На 27.10.2019 во 00.05 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека на улица „Мирче Ацев“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.К.(24), Л.К.(36) и Е.К.(39), од една страна и  Ф.Ј.(23), Б.Б.(20), А.К.Ш.(25), В.Ј.(24) и Ш.Ч.(19), од друга страна, сите од Радовиш.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.   

Информираат од МВР

 
 

   

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза