РК РАДОВИШ ВО САБОТА ПРОТИВ РК МЕТАЛУРГ 2

После тешкото гостувањето во Охрид минатото коло и несреќно изгубените бодови, РК Радовиш овој викенд игра натпревар на домашен терен, ја пречекува втората екипа на РК Металург.

 

РК РАДОВИШ – РК МЕТАЛУРГ 2

Првенствен натпревар од 5-то коло во Супер ракометната лига
Срц „25 мај“ во Радовиш, Сабота 05.10.2019 год. Почеток 19.00 часот.
Влез: Слободен


  


 

 
 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза