СЛЕДУВА НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА- УХМР со предупредување!

Mетео предупредување – Следува невреме во Македонија, информираат од УХМР

 

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално над 30л/м2) кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој кон крајот на денот ќе се промени во северен.

Во петок ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.
 


 

 
 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза