СЛЕДУВА ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО, ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И ПОНИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ

Сонцето и топлото време останува уште неколку денови, најновата временска прогноза е врнежи од дожд и намалени температури.

Веќе во четврток не очекуваат обилни врнежи од дожд, а следниот викенд темератури пониски за 10-15 степени.

Недела 27.10.2019
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 22°С до 29°C
Сончево, во текот на денот релативно топло со слаб северен ветер.

Понеделник 28.10.2019
Минимална температура: 0°C до 8°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево, во текот на денот релативно топло.

Вторник 29.10.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 20°C до 27°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб јужен ветер.

 
 

   

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза