ФИЗИЧКИ НАПАД И ПРЕСМЕТКA ВО КОНЧЕ И РАДОВИШ ВО ТЕКОТ НА ВЧЕРАШНИОТ ДЕН

 На 06.10.2019 во 22.30 часот во Полициска станица Радовиш, лице од од село Конче пријавил дека околу 21.00 часот во пензионерски клуб во село Конче бил физички нападнат од друго лице од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

На 06.10.2019 околу 01.25 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 23 годишно лице и малолетно лице, двајцата од Радовиш.

Полициска станица Радовиш презема мерки за расчистување на случајот.

Информараат од СВР Струмица


About the author /


Related Articles

Временска прогноза