ФК ПЛАЧКОВИЦА ГО СОВЛАДА ФК ОСОГОВО

На градскиот стадион Радовиш, во натпреварот од 8-то коло 2МФЛ, ФК Плачковица ја совлада екипата на ФК Осогово од Кочани.

ФК Плачковица се враќа на правиот пат, денес одигра еден прекрасен натпревар, за жал изостанаа нереализираните шанси за уште поголема победа во денешниот натпревар.

 

ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК ОСОГОВО 2-1 (1-1)

 

 

 


About the author /


Related Articles

Временска прогноза