ФК ПЛАЧКОВИЦА СЕ ВРАТИ СО ТРИ БОДА ОД КРУШЕВО

ФК Плачковица во саботниот натпревар Втората фудбалска лига кој се одигра на стадионот Езеро во Крушево против домашната ФК Питу Гули се врати со победа и нови три бода.

Овој натпревар беше од 9. коло во Втората лига – Исток, а нашите фудбалери единствениот погодок го постигнаа во 60 минута, реализираше Андреј Кудијан. 

 

Резултати

Питу Гули – Плачковица 0-1
Тиквеш – Беласица 1-2
Кит Го – Победа 2-1,
Брегалница – Кожув 3-0
Осогово – Каменица Саса 2-5

 

ТАБЕЛА

 1. БЕЛАСИЦА 22
 2. КОЖУФ 20
 3. ТИКВЕШ 20
 4. БРЕГАЛНИЦА 18
 5. КИТ ГО 15
 6. САСА 10
 7. ПЛАЧКОВИЦА 10
 8. ПОБЕДА 7
 9. ОСОГОВО 3
 10. ПИТУ ГУЛИ 3   

         

   

   

   

About the author /


Related Articles

Временска прогноза