ПОСКАПУВАЊЕ НА БЕНЗИНИТЕ ОД НОЌЕСКА

Бензините од ноќеска на полноќ поскапеа за половина денар, додека цената на дизелот остана иста, информираше Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68 денари за литар, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 70 денари за литар.

Цената на дизелот остана 62 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за половина денар на 51 денар за литар.

Цената на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,004 денари на 33,344 денари за килограм.

 
 


 


 

 


  

About the author /


Related Articles

Временска прогноза