ЗАВРШИ ПОЛУФИНАЛЕТО, УТРЕ НЕ ОЧЕКУВААТ НАЈДОБРИТЕ НАТПРЕВАРИ

Вечерва се одигра полуфиналето од овогодишниот шестоноемвриски турнир во мал фудбал.

Првиот полуфинален натпревар беше повозбудлив за гледачите кои ја наполнија спортската сала и уживаа во последните натпревари пред финалето кој ќе се одигра утре.

Исто така организаторот успеа да овозможи и Live Stream директно од овие два натпревари, а исто така и финалните натпревари ќе можат да се проследат на истот канал.

ПОЛУФИНАЛЕ – Сабота 16.11.2019 год.

Аз Транспорт – Милакс Инг 5-0
Серта – Гостилница кај Џек 9-1


Утре, недела 17.11.2019 год.

Натпревар за 3-4 место Милакс Инг-Гостилница кај Џек


ФИНАЛЕ

Аз Транспорт-Серта

 
 

   
 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза