ВО РАДОВИШ ГОСТУВА ЕКИПАТА НА РК МЕТАЛУРГ ОД СКОПЈЕ-поранешниот претставник во СЕХА и Лига на шампиони

Првенствен натпревар од Супер ракометната лига
РК РАДОВИШ – РК МЕТАЛУРГ

Среда 06.11.2019 год. Почеток 18.30 часот.
Срц „25 Мај“ Радовиш

Во Радовиш гостува екипата на РК Металург од Скопје, поранешниот претставник во СЕХА лигата и Лига на шампиони.
Покана до сите љубители на ракометот и спортот од Радовиш во среда заедно да го проследиме овој натпревар и им дадеме поддршка на нашите ракометари.

 
 

   

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза