ДОАЃА ПЕРИОД НА ПОСТУДЕНО ВРЕМЕ, ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО МАЛКУ СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ

Со значителен умерен ветер, кој за време на викендот повремено посилен северозападен ветер, и студен воздушен бран кој доаѓа од североистокот на Европа.

На повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места. 

Во Радовиш, променливо облачно и постудено со сончеви периоди ќе дува умерен  северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до четири, а дневната од нула до 10 степени.

 

 

 
 

 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза