ЗГОЛЕМЕНИ ЦЕНИ НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ

Зголемување на малопродажните цени од синоќа на нафтените деривати во просек за 1,28%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика на Македонија .

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 ден/литар и ќе изнесува 68,50 ден.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапуваат за 0,50 ден/литар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по цена од 70,50 ден/лит, а дизелот по цена од 63,00 ден/литар.

 
 

 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза