НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ШТИП-РАДОВИШ ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛО НАДВОР ОД КОЛОВОЗОТ

На 28.12.2019 во 05.00 часот на магистралниот пат Штип – Радовиш патничко моторно возило„ауди“ со бугарски национални ознаки, управувано од Ѓ.Л.(40) од с.Пепелиште, неготинско излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.Н.(37) од Неготино кој со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

 

 
 

 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза