ПИОНЕРИТЕ НА РК РАДОВИШ – СО УСПЕХ ОД ТУРНИРОТ ВО НЕГОТИНО

Пионерите на РК Радовиш викендот што измина учествуваа на Меморијалниот турнир „Илија Ѓоргиев Манџата“ во Неготино, и го освоија второто место.

Полуфинале
РК Вардар Неготино – РК Радовиш 16-20

Финале
РК Младост Богданци-РК Радовиш 22-17

Овој турнир беше во организација на РК Вардар од Неготино, а покрај нашите млади ракометни надежи настапија и екипите на РК Младост од Богданци, РК Бисинов од Велес, и домаќинот РК Вардар од Неготино.

Честитки за успехот на нашите млади ракометари!


 
 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза