ПИОНЕРИТЕ НА РК РАДОВИШ СУПЕРИОРНИ, 4/4 НА ПОЛУСЕЗОНАТА

Пионерите на РК Радовиш повторно супериорни.  И во оваа коло со победа!

Нашите млади надежи славеја уште една значајна победа вечерва во Срц „25 мај“ во Радовиш, совладана беше гостинската екипа на РК Бисинов од Велес со резултат 27-21, полувреме 10-10.

Со оваа победа ракометарите на РК Радовиш убедливо први го завршуваат есенскиот дел, на табелата се со скор 4 победи од 4 натпревари во Пионерската лига (Југоисток). Најефикасен ракометар беше Филип Костадинов со постигнати 8 гола.

Честитки за младите ракометари на РК Радовиш

 

*фото: Радовишки спортски мозаик

 


 
 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза