ПИОНЕРИТЕ НА РК РАДОВИШ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР ВО НЕГОТИНО

Пионерите на РК Радовиш во недела на 22.12.2019 година ќе учествуваат на Меморијалниот турнир „Илија Ѓоргиев Манџата“ во Неготино.

Овој турнир е во организација на РК Вардар од Неготино, а покрај нашите млади ракометни надежи ќе настапат и екипите на РК Младост од Богданци, РК Бисинов од Велес, и домаќинот РК Вардар од Неготино.

РК Радовиш ќе настапи со ракометари генерација 2004 и помлади.


 
 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза