ПРИЈАВА ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД ВО ДЕДИНО

На 19.12.2019 во 20.30 часот во Полициската станица Радовиш, лице од село Дедино пријавил дека околу 19.00 часот во селото бил физички нападнат од две лица од истото село.

Лицата се лишени од слобода и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Информираат од МВР

 


 
 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза