РАКОМЕТАР ОД РК РАДОВИШ ПОВИКАН ВО ПИОНЕРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Роберт Стојанов член на РК Радовиш е повикан во Пионерската ракометна репрезентција на Македонија.

Тој е на поширокиот список од ракометари родени 2004/2005 година и помлади повикани за селекција, за претстојниот собир на 14.12.2019 година со почеток во 10.00 часот во Спортската сала Авокоманда во Скопје.

Да му посакаме успех на Роберт во претстојните натпревари за репрезентацијата на Македонија.

 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза