РК РАДОВИШ СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ГОСТИ ПРОТИВ РК МЕТАЛУРГ 2

Заврши есенскиот дел од првенството во Супер ракометната лига на Македонија, РК Радовиш во последниот натпревар кој го одигра на гостински терен во Скопје, убедлив против домашниот РК Металург 2.

 

РК Металург 2 – РК Радовиш  27:32 (9:20)

РК Металург 2: Божиновски 1, Василевски, Михајлов 8, Фидановски, Мелоски, Кофиловски 2, Стоилевски, Митиќ 4, Мирчевски, Попов, Ристовски 4, Љубевски 2, Стојановиќ 2, Гајиќ 3, Додиќ 1, Ефтимов.   Седмерци: 2/5.   Исклучувања: 4 мин.

РК Радовиш: Паунов 1, Стојановски 6, Димов, Јованов, Ѓоргиески 3, Долдуров 4, Ѓорѓиев 2, Постолов, Фенов, Ј. Ѓорѓиев, Органџиев 1, Николов 4, Илиев 10, Везенковски 1.    Седмерци: 2/3.    Исклучувања: 6 мин.

Судии: Виктор Начевски од Скопје и Даниело Божиновски од Битола.

Делегат: Петре Климкаров од Велес.

 

РК МЕТАЛУРГ 2 – РК РАДОВИШ 27-32 (9-20)

 


Исто така вчера пионерите на РК Радовиш есенскиот дел го завршуваат како први на табелата во втората група од Пионерската лига (Југоисток), во второто коло совладана екипата на РК Астраион од Струмица, првото коло нашите пионери беа успешни и се вратија со победа и три бода од Виница.

РК РАДОВИШ – РК АСТАРИОН 26-19 (13-10)

 

 

 
 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза