ЦЕНИТЕ НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ ОСТАНУВААТ ИСТИ

Цените на нафтените деривати не забележаа ни скок, ниту пак пад со новата одлука на регулаторното тело за енергетика.

Тоа значи дека цените остануваат непроменети и оваа недела бензини и дизел ќе се точат по иста цена како и во изминатите недела дена.

Од полноќ ЕУРОСУПЕР БС-95 возачите ќе го плаќаат за 67 денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 69 ден/лит.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува 61,5 ден/лит додека 

Единствено поскапо неделава ќе се плаќа мазутот кој ќе се продава за 35,407 ден/кг.

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза