БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ СО ГОЛЕМИ УСПЕСИ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО БЕЛГРАД

БК Бучим од Радовиш, викендот што измина учествуваше на Меѓународниот турнир во борење „Победник“ во Белград, Србија.

На овој турнир кој беше за мажи жени нашиот клуб се закити со одличја, а нашите брачи се претставија во прекрасно издание со одлични борби.

Повеќе информации за освоените медали во некоја наша следна објава.

Честитки за успесите на борачите од БК Бучим Радовиш.

 
 


 


 About the author /


Related Articles

Временска прогноза