НАСТАНАТ ПОЖАР НА ДЕЛ ОД КУЌА ВО КАЛУЃЕРИЦА

На 26.01.2020 во 11.00 часот во Полициска станица Радовиш, Н.Н.(55) од село Калуѓерица, радовишко, пријавил дека на 25.01.2020 во 23.00 часот настанал пожар во неговата куќата, при што била опожарена настрешница.

Пожарот бил изгаснат од Н.Н., а увид на местото извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Радовиш.

 

Информираат од СВР Струмица


 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза