РК РАДОВИШ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА

Ракометниот клуб Радовиш ги започна подготовките за пролетниот дел од натпреварувачка сезона, покрај редовните тренинзи нашите ракометари во следниот период ќе одиграат и контролни натпревари.

 

Есенскиот дел на првенството, РК Радовиш е на петата позиција, и е пред прагот на Плеј-оф завршницата,  со досега најмногу освоени 22 бода до крајот остануваат уште 4 кола да се надеваме на добри резултати на нашиот клуб.


 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза