ФК ПЛАЧКОВИЦА РЕМИЗИРАШЕ СО БЕЛАСИЦА ВО КОНТРОЛНИОТ НАТПРЕВАР

Почнаа контролните натпревари за ФК Плачковица, своето деби новиот тренер на Плачковица Љупчо Димитковски го започна со реми, иако нашата Плачковица имаше водство.

Пријателски натпревар беше одигран вчера во Дојран помеѓу Плачковица и Беласица, и беше солидно одигран натпреавр кој заврши со резултат 1-1, со што можеме да заклучиме дека нашата Плачковица можеби ќе биде на вистински пат во борбата за опстанок и оствари поволни резултати на претстојните натпревари.

ФК Беласица е лидер на табелата во Втората лига (исток), а ФК Плачковицаиш е на седмата позиција и црвената линија. Водството го донесе Кудијан од пенал во 34 минута на првиот дел, а за Беласица реализираше  Мирчески во 55 минута за резултат 1-1.

Сепак оваа е контролен натпревар пред почетокот на продолжетокот на сезоната.


 


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза