ВО СКОПЈЕ КАЈ ЛИЦЕ ОД РАДОВИШКО ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

На 22.02.2020 во 13.50 часот на подрачје на ПС Карпош, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода лице од с.Ињево, радовишко, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Информираат од МВР


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза