ВО ПРИЛЕП ОБЉУБА ОД 67-ГОДИШЕН СВЕКОР ВРЗ 19-ГОДИШНА СНАА ОД РАДОВИШ

Девојка од Радовиш на возраст од 19-години во прилепската полиција пријавила дека во периодот од 26 февруари до 2 март годинава во семејната куќа во прилепско село нејзиниот 67-годишен свекор (очув на сопругот) извршил обљуба врз неа.

Напаѓачот бил уапсен и задржан во одделението за внатрешни работи во Прилеп за понатамошна постапка.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза