НАВИВАЧКАТА ГРУПА „ЛЕБАРИ“ ОРГАНИЗИРАНО НА НАТПРЕВАРОТ МАКЕДОНИЈА-КОСОВО

По повод натпреварот Македонија – Косово кој ке се одигра на 26 март во Скопје навивачката група „Лебари Исток“ организира превоз исто така и за карти може да се обратете кај нив.

За повеке дополнителни информации 078/637-033 кај Никола.


Натпреварот е на 26 март помеѓу Македонија и Косово во плеј-офот во Лигата на Нации, репрезентацијата на Косово е ривалот на Македонија во полуфиналето од фудбалската Лига на нации, по завршувањето на групната фаза од новото натпреварување на УЕФА.

Македонија за прв пат во историјата ќе игра против Косово, која со официјални натпревари стартуваше на минатите квалификации за пласман на Мундијалот во Русија.

Косово во актуелниот сениорски тим има само еден домашен фудбалер и тоа резервниот голман на Приштина, Висар Бекај, а речиси сите фудбалери се од косовската емиграција низ Европа останува да го видиме епилогот на 26 март.


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза