ОБЛАЧНО ВРЕМЕ СО ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД

Денес ќе преовладува облачно време со дожд кои на места ќе бидат пообилни 20-30 л/м2, а локално можно е невреме со пороен дожд, грмежи и силен ветер над 80 км/час.

Температурата ќе се движи од 9 до 13 степени. Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд.

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза