ЗНАЧИТЕЛЕН ПОРАСТ НА ДНЕВНАТА ТЕМПЕРАТУРА

Од денес среда настапува стабилизација на временската состојба и со значителен пораст на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од седум до 20 степени.

Во Радовиш ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

11.03.2020
Минимална температура: -1°C до 6°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

12.03.2020
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 15°C до 20°C
Сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер.

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза