УАПСЕНО ЛИЦЕ ОД РАДОВИШ КОЕ БИЛО БЕГАЛЕЦ ОД ЗАТВОР

Полициски службеници од Полициската станица Радовиш вчера околу 16 и 30 часот го го лишиле од слобода Ф.Ј. (24) од Радовиш.

МВР информира дека за лицето била распишана потерница поради бегство од Затвор Струмица.

Во 20.00 часот лицето е предадено во струмичкиот затвор на доиздржување на казната. 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза