ФИЗИЧКИ НАПАД И СКРШЕН АПАРАТ ВО КАЗИНО ВО РАДОВИШ – Билтен на МВР

На 05.03.2020 во 19.30 часот во Полициска станица Радовиш лице од Радовиш пријавило дека во угостителски објект лоциран на улица „22 Октомври“ во Радовиш бил физички нападнат од друго лице од Радовиш.

Лицето е лишено од слобода и задржано во Полициска станица, а по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


На 06.03.2020 година во 01.20 часот во Полициска станица Радовиш, е лишено од слобода едно лице од Радовиш, кој во 00.10 часот претходно доведувајки се под дество на алкохол скршил апарат во казино во Радовиш.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Информираат од МВР

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза