200 НОВИ РЕСПИРАТОРНИ МАШИНИ ЗА МАКЕДОНИЈА, ДОНАЦИЈА ОД РЕПУБЛИКА КИНА

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на недела дена ке пристигнат уште 100тина и плус Кина ќе донира 200 значи се на се Македонија ќе располага со 500 респираторни машини, истакна министерот за здравство Венко Филипче во емисијата Утрински брифинг.

 

 
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза