ВО „АУДИ“ НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ РАДОВИШ-ШТИП ПРОНАЈДЕНИ ДЕСЕТ МИГРАНТИ

Денес околу 06.00 часот на магистралниот пат Штип-Радовиш, на место викано „Шести километар“, при обид за контрола од полициски службеници на патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, возачот го напуштил возилото, а во него биле пронајдени 10 лица-мигранти од Авганистан и Пакистан, се вели во сооопштението од МВР.

При полициска контрола на патнички автомобил на магистралниот пат Радовиш-Штип денес околу 06:00 часот биле пронајдени десет лица мигранти од Авганистан и Пакистан.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза