ВЕТРОВИТО И ДОЖДЛИВО ВРЕМЕ ДЕНЕС И СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Облачно со врнежи од дожд не очекува денес и во следните денови. Локално врнежите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер. Во текот на денот ќе дува засилен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната од 7 до 14 степени.

Радовиш и околината ќе го проследи облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Ќе дува засилен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Времето следните денови ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Во петок и за време на викендот ќе настапи стабилизирање на времето

 


About the author /


Related Articles

Временска прогноза